Przedszkolak w kaloszach

Projekt „Przedszkolak w kaloszach”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Okres realizacji projektu: od 01.06.2022 do 31.08.2023


Główne cele projektu:


– utworzenie 18 nowych miejsc dla dzieci w Słonecznikowym Przedszkolu w Ustce

– modernizacja 2 przedszkoli dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością, 

– zajęcia dodatkowe dla dzieci, wspierające ich rozwój: sensorykę, psychologię, logorytmikę, robotkę, edukację w przyrodzie oraz zajęcia rozwijające kompetencje cyfrowe. 

– dla kadry nauczycielskiej przygotowaliśmy warsztaty/szkolenia wspierające ich rozwój: z edukacji w przyrodzie, z obsługi nowoczesnych pomocy multimedialnych w kształceniu dziecka, z mindfulness, z pozytywnej dyscypliny w przedszkolu oraz studia podyplomowe z terapii sensorycznej. 


Uczestnicy projektu:

  • 3 Słonecznikowe Przedszkola (Ustka, Kobylnica, Modrzejewo)
  • 140 dzieci oraz 12 nauczycielek 

Partnerzy w projekcie:

Projekt realizowany przez Fundację Kaszubskie Słoneczniki w partnerstwie z Gminą Tuchomie i Stowarzyszeniem Coolturka.  


Dofinansowanie projektu z UE: 855 352 zł

 GALERIA ZDJĘĆ


Szkolenie „Edukacja w przyrodzie” zrealizowane dla naszych nauczycielek z przedszkoli w ramach projektu Przedszkolak w kaloszach w dniach 13-14 maja 2022 r.  Szkolenie poprowadziła Agata Preuss z Polskiego Instytutu Przedszkoli Leśnych.Szkolenie „Obsługa pomocy multimedialnych w kształceniu dziecka” zrealizowane dla naszych nauczycielek z przedszkoli w ramach projektu Przedszkolak w kaloszach w dniach 22,29 października 2022 r. w Kobylnicy i 5, 19, 26 listopada 2022 r. w Ustce. Szkolenie poprowadził Andrzej Chojnacki.Szkolenie „Mindfulness trening uważności” zrealizowane dla naszych nauczycielek z przedszkoli w ramach projektu Przedszkolak w kaloszach w dniach 18-19 lutego 2023 r. Szkolenie poprowadziła Ewa Kaian Kochanowska z Kliniki Stresu i Fundacji Rozwoju Mindfulness.